Kalp atışının mucizevi titreşimleri NTV’de

Taiko adlı geleneksel Japon davullarının sonsuz olanaklarını keşfeden “Kodo” grubunun Cemil Topuzlu’da gerçekleştirdikleri performans bu akşam saat 21.00'de NTV'de.

19.06.2009 - 13:40

Kalp atışının mucizevi titreşimleri NTV’de

Davullarının sesi, bir bebeğin anne karnında duyduğu huzur verici kalp atışına benzetilen, daha önce pek çok kenti davullarının titreşimleriyle sarsan “Kodo” grubu, bu kez kalp atışının mucizevi gücüyle izleyenleri NTV ekranında büyüleyecek. 25 kişilik performans ekibiyle gerçekleştirdiği nefes kesen gösterilerinde grup, geleneksel Japon gösteri sanatlarını etkileyici bir görsellik eşliğinde, yaratıcı bir şekilde yeniden yorumluyor.

44 ÜLKEDE 3.100’Ü AŞKIN PERFORMANS
İlk önemli çıkışları olarak anılan 1981 Berlin Festivali’nden bu yana 44 ülkede 3.100’ü aşkın performans sergileyen “Kodo”, yılın üçte birini denizaşırı turnelerde, üçte birini Japonya’nın çeşitli kentlerinde, kalan kısmını ise Sado Adası’nda dinlenerek ve beş kıtadan taşıdıkları deneyimlerin renkli dünyasında yeni gösterilerini hazırlayarak geçiriyor. “Kodo” turnelerin yanı sıra, 2001 Nobel Barış Ödül Töreni konseri gibi pek çok özel etkinlikte de yer aldı.

Yayın tarihi: 20 Haziran Cumartesi
Yayın saati: 21.00

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...