Kavga eden çocuklar barıştı ama...

Diyarbakır'da bir ilköğretim okulunda iki çocuk arasında tartışma çıktı ve çocuklar barıştırıldı. Ancak çocuklardan birinin uzman çavuş olan babası, iddiaya göre okula gidip çocuğu dövdü.

Anadolu Ajansı 21.05.2009 - 17:42

Edinilen bilgiye göre, Bağlar ilçesinde ilköğretim 6. sınıf öğrencileri M.B. ile O.A. arasında teneffüste top oynama yüzünden çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Kavga eden iki öğrenci daha sonra öğretmen ve okul müdürü tarafından barıştırıldı.

Öğrencilerin derse girmesinden kısa süre sonra Diyarbakır'da görevli, kimliği açıklanmayan O.A'nın babası uzman çavuşun, ders sırasında sınıftan çağırdığı M.B'yi koridorda hakaret ederek dövdüğü ileri sürüldü.

M.B., ''Derse girdik, 10 dakika geçtikten sonra arkadaşımın babası bir çocuğu göndererek beni müdürün çağırdığını söyleyince dışarı çıktım. Koridorda yumrukladı, beni tekme tokat dövdü. Sonra müdür geldi bizi odasına çağırdı. Orada da müdürle tartıştılar. Müdür polis çağırdı'' dedi.

Dayak yediği ileri sürülen öğrencinin babası Abdullah B. de iş yerinden ailesi tarafından arandığını ve Yenişehir ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne gitmesinin söylendiğini belirterek, “Çocuğumun hastaneden getirildiğini, yüzünün ve gözünün kan içerisinde görünce şok geçirdim. Olayın peşini bırakmayacağım. Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi verdim, davacı oldum'' dedi.

Öte yandan, uzman çavuş ve okul yetkilileri olayla ilgili açıklama yapmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...