Kene 2 can aldı, İstanbul'da 150 kişiyi ısırdı

Kene yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 12'e ulaşırken son ölüm haberleri Erzincan ve Tokat'tan geldi. İstanbul'da hafta sonu pikniğe giden 100'den fazla kişi keneden hastaneye başvurdu.

Haberler - NTV Haber 08.06.2009 - 09:34

Kene 2 can aldı, İstanbul'da 150 kişiyi ısırdı

Havaların ısınmasıyla birlikte kene vakaları da artmaya başladı.

Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Aşağısütlü köyünde yaşayan 60 yaşındaki Parlak Danacı adlı kadını üç gün önce kene ısırdı.

Bir süre sonra rahatsızlanan Danacı, Erzincan'daki ilk tedavisinin ardından Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisiyle tedavi gören Danacı kurtarılamadı.

Tokat'ta kene ısırması sonucu rahatsızlanan 53 yaşındaki Ali Gözübek ise sevk edildiği Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

İSTANBUL'DA KENE PANİĞİ
İstanbul'da yaz mevsiminin başlamasıyla kene şikayetlerinde de büyük artış görüldü. Özellikle hafta sonu pikniğe giden çok sayıda vatandaş, kene ısırması sonucu hastanelere başvurdu.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dün akşam üzeri yaklaşık 150 kişi kene ısırması şikayetiyle geldi.

Yetkililer, genelde piknik yaparken vücutlarında kene olduğunu fark eden vatandaşların kenelerin çıkarılması için hastaneye başvurduklarını belirttiler.

Farklı hastanelere gidenlerin de Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirildiğini vurgulayan yetkililer, hastaneye başvuranların vücutlarındaki keneler çıkarıldıktan sonra evlerine gönderildiklerini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...