NTV

Kerpiç evin tavanı çöktü: 5 ölü

Anadolu Ajansı

Türkiye

Kilis'in Musabeyli ilçesinde aşırı yağış nedeniyle meydana gelen olayda 2'si çocuk 5 kişi ölürken, 1'i ağır 4 kişi de yaralandı.

Kilis'in Musabeyli ilçesinde, bir evin tavanının çökmesi sonucu 5 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Musabeyli ilçesi Yeşiloba köyünde kerpiçten yapılan bir evin tavanı ve yan bölümleri aşırı yağış yüzünden evdekilerin üzerine çöktü.

Olayda, Kadir Yılmaz'a (55) ait kerpiç evin tavanının çökmesi sonucu Şehnaz Yılmaz (25), Gülcan Yılmaz (25), Gülseren Yılmaz (13), Emir Yılmaz (3) ve Yusuf Demir (3) yaşamını yitirdi.

Olayda yaralanan ve ambülansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların ise Zekiye Yılmaz (45), Gülperi Yılmaz (30), Sevcan Yılmaz (12) ve İbrahim Yılmaz oldukları öğrenildi.

Kilis Valisi Turhan Ayvaz, Gülperi Yılmaz'ın durumunun ağır olduğunu bildirdi.

AŞIRI YAĞIŞA DAYANAMAMIŞ
Vali Ayvaz, Kadir Yılmaz'a ait kerpiç evin 2. katının tavanının çökmesi sonucu 5 kişinin öldüğünü, 4 kişinin de yaralandığını, baba Yılmaz'ın olaydan sağ olarak kurtulduğunu söyledi. Ayvaz, çökmenin, bir süre önceki aşırı yağış nedeniyle yaşandığının sanıldığını kaydetti.

Olayın duyulmasının ardından Yeşiloba köyüne sivil savunma birlikleri ve jandarmayı sevkettiklerini, ancak 5 kişinin olay yerinde öldüğünün anlaşıldığını ifade eden Ayvaz, ''Yaralı olarak kurtulanlar hemen hastaneye sevkedildi. Yaralılardan Gülperi Yılmaz'ın durumu ciddiyetini koruyor. Enkaz kaldırma çalışmaları ise tamamlandı'' diye konuştu.

Bu arada Ayvaz, hastanedeki yaralılarla ilgilenerek, durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.