Kilis'e 4 roket atıldı (Roketlerden biri restorana isabet etti)

Sınırın Suriye tarafından Kilis'e gün içerisinde dört roket atıldı. Roketlerden biri kent merkezinde tarihi yapıdaki restorana düştü. Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, terör örgütü PYD/PKK'nın roketli saldırısına ilişkin, "Atılan 2 roket, bir ev ile bir lokantaya isabet etti, 4 kişi yaralandı." dedi. Kilis’te atılan 2 roketli saldırıya Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından misli ile karşılık verilerek, terör örgütü PKK/PYD mevzileri vuruldu.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı - DHA 01.02.2018 - 19:12

Kilis'e 4 roket atıldı (Roketlerden biri restorana isabet etti)

Suriye'den Kilis'e 4 roket atıldı. Roketlerden biri restorana düştü.

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü mensuplarınca sabaha doğru atılan ilk roket Ekrem Çetin Mahallesi'nde iki katlı bir evin alt katındaki dış duvara isabet etti. 

Can kaybı ya da yaralananın bulunmadığı olay sırasında duvarda hasar oluştu. Polis ekipleri, olay yerinde inceleme başlattı. 

Bir fabrikada işçi olan ev sahibi Mehmet Baloğlu, uyuduğu sırada roketin düştüğünü fark ettiğini ancak kendi evi olduğunu tahmin etmediğini söyledi.

Sabah saatlerinde işe gitmek üzere uyandığında evin dış duvarına roket isabet ettiğini gördüğünü ve güvenlik güçlerini haber verdiğini anlatan Baloğlu, "Allah bizi korudu. Bir savaş halindeyiz, devletimiz milletimiz var olsun" diye konuştu.

İKİNCİ ROKET

Afrin'in kırsalındaki teröristler tarafından Barış Mahallesi'ne atılan ikinci roket ise iki katlı binanın altındaki işyerine isabet etti.

Can kaybı veya yaralanmanın meydana gelmediği olayın ardından polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak inceleme başlattı.

Roketin düştüğü binada ikamet eden Mehmet Polat, sabah saatlerinde işe gitmek üzere uyandığında dükkanın kepenkindeki deliği gördüğünü ve güvenlik güçlerine haber verdiğini belirterek, "Allah şükürler olsun ki patlamadı kimseye bir şey olmadı" dedi.

ÜÇÜNCÜ ROKET RESTORANA İSABET ETTİ

Akşam saatlerinde ise atılan üçüncü roket Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan tarihi yapıdaki restorana düştü.

Dördüncü roketin ise bir eve isabet ettiği öğrenildi. 

Saldırı, Afrin'deki Bülbül beldesinde bulunan terör örgütü mevzilerinden düzenlendi.

Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırıda yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

KİLİS VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, terör örgütü PYD/PKK'nın roketli saldırısına ilişkin, "Atılan 2 roket, bir ev ile bir lokantaya isabet etti, 4 kişi yaralandı." dedi.

Tekinarslan, yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde Afrin'deki teröristlerce kent merkezine yönelik roketli saldırı düzenlendiğini hatırlattı.

"Atılan 2 roket, bir ev ile bir lokantaya isabet etti, 4 kişi yaralandı." diyen Tekinarslan, ambulanslarla hastanelere kaldırılan yaralıların tedavisine başlandığını, polis ekiplerinin incelemesinin sürdüğünü söyledi.

Bu arada, sınır birliklerince roketlerin atıldığı noktalar tespit edildi ve misliyle karşılık verildi.

Top atışları kent merkezinden de duyuldu.

Sayfa Yükleniyor...