Levent Ersöz cezaevine dödü

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli tuğgeneralin bacağında ve kalbinde sorun olduğunu ayrıca prostat rahatsızlığı bulunduğunu belirten avukat Dizdar, cezaevine geri dönüşe tepki gösterdi.

Anadolu Ajansı 31.07.2009 - 20:51

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, tedavi gördüğü Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden cezaevine götürüldü.

Tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde rahatsızlanarak önceki gece Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve oradan da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderilen Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, hastaneden çıkarıldı.

Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, bacağındaki rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen müvekkilinin ayrıca kalbindeki stentlerden dolayı sancısının olduğunu bildirdi. Dizdar, müvekkilinin prostat rahatsızlığı nedeniyle de bir torbayla dolaştığını kaydetti.

Dizdar, müvekkilinin sağlık durumunun ve psikolojisinin çok kötü olduğunu, bunu doktorların da ifade ettiğini, tüm bunlara karşın Ersöz'ün cezaevine geri götürülmesini anlayamadığını belirtti.

Dizdar, ''Müvekkilim, bacağındaki iltihaplanma ve buna bağlı açık yara olduğu için yürüyemiyor. Kalp ve prostat rahatsızlığı var. Kalbindeki stentlerin değiştirilmesi gerekiyor. Hastanede tutulması gerekirken cezaevi aracına koyarak cezaevine götürdüler. Bırakın hastaneden çıkarılmasını, ambülansla götürülmemesini dahi anlayabilmiş değilim. Hastanenin ortopedi servisi bacağındaki iltihaplanmayla ilgili olarak müvekkilimin 3 gün sonra yeniden hastaneye getirilmesine karar vermiş. O zamana kadar müvekkilimin durumu ne olur, onu bilemem'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...