CNBC-e hafta sonu gündüz kuşağı yeni çizgi filmleriyle artık çok daha renkli.

THE PENGUINS OF MADAGASCAR (YENİ)
PAZAR 10:30 (TEKRARI CTS. 10:30)
Skipper, Kowalski, Rico ve Private’a baktığınızda Central Park Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan dört sevimli penguen göreceksiniz. Bu tam da onların görmenizi istediği şey. Neden mi? Çünkü bu uysal görünümlü penguenler aslında gizli bir karargaha ve eşsiz komando yeteneklerine sahip elit bir vuruş timi. Görevleri nedir? Hayvanat bahçesinde düzeni sağlamak. Peki ya düşmanları? Yeni komşuları Kral Julien tabii ki! Kendisine “Lemurların Kralı” lakabını takan bu parti hayvanı, hayvanat bahçesine yeni geldi ve ortalığı birbirine katmak için can atıyor.

The Penguins of Madagascar, film serisinden tanıdığımız sevimli penguenlerin yepyeni maceralarıyla her hafta sonu Pazar 10:30’da.

Penguenleri tanıyalım
SKIPPER
Ekibin lideri olan Skipper bir aksiyon kahramanının yüreğine sahip. Skipper hayal gücünün zenginliği nedeniyle her olaya gerilimle yaklaşıyor. Skipper’a göre her masum raslantı ardında büyük bir komplo barındırıyor. Neyse ki bu komployu sadece takımının ortaya çıkarabileceğine güveni sonsuz.

PENGUINS OF MADAGASCAR
PENGUINS OF MADAGASCAR

KOWALSKI
Skipper’ın analize ya da acilen bir icada ihtiyacı olduğunda, Kowalski hemen kalemini ve defterini kapıp ona biraz değişik bir bilimsel metod sunar. Kowalski’nin otoriter tavrı aslında neler olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olmadığını saklamak için bir numara.

RICO
Rico tam bir serseri kurşun ve yıkım uzmanı olarak rolünü çok içselleştirdiği söylenebilir. Öyle ki tüm cephaneyi midesinde tutuyor ve gerektiğinde uygun bombayı veya gerekli teçhizatı anında bulup çıkarabiliyor. Konserve açacağı, olta ya da bir bas gitar mı istediniz? Anında size verir.

PRIVATE
Private kendi kişiliği ve gruptaki rolü hakkında en az fikre sahip olan karakter. Kendinden çok emin olmadığı için her deneyime açık. Hayvanat bahçesi kimi zaman tekinsiz bir yere dönüşebiliyor. Private’ın aşırı saf yapısıysa bu konuda ona hiç yardımcı olmuyor.

SPONGEBOB SQUAREPANTS (YENİ)
PAZAR 09:30 (TEKRARI CTS. 09:30)
Sualtının en sevimli karakteri SüngerBob yepyeni bölümleriyle CNBC-e’de. Bikini Bottom’ın en saf, en neşeli ve en iyi yürekli sakini SpongeBob’un maceralarına, her bölümde, en iyi arkadaşı deniz yıldızı Patrick, huysuz komşusu Squidward, paragöz patronu Mr. Krabs ve ananastan yapılmış evinde beslediği salyangoz Gary eşlik ediyor. Ananas evinde yaşayan ve Patrick ile saflıkları nedeniyle en olmayacak durumlara düşen SüngerBob, yeni maceralarında Squidberg’ü deli etmeye devam edecek.

MERLIN, TÜRKÇE KONUŞUYOR
Dünyanın en ünlü büyücüsü Merlin, artık Türkçe konuşuyor. Merlin'in gençlik yılları dublajlı olarak iki bölüm peş peşe her Pazar 12:00’de.

İngiliz yapımı Merlin'de sihrin ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot'ta bir efsanenin doğuşuna tanık oluyoruz. Kral Uther tarafından yönetilen Birleşik Krallık’ta büyücülerin sihir yapmalarının yasaklandığı bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşecek ve ülkelerinin kaderinde büyük rol oynayacaktır.

RUGRATS (Cumartesi-Pazar 07:00)
Tommy, Chuckie, Phil ve Lili dört bebek... Konuştukları bebekçe bir dil var. Yetişkinler anlayamıyor; ama biz anlayabiliyoruz.

DANNY PHANTOM (Cumartesi 07:30 - Pazar 08:00)
Danny Fentom, bir laboratuar kazası sonucunda hayalet güçleri elde eder. Casper Lisesi’nde öğrenci olan Danny, artık bir hayalet avcısıdır.

DANNY PHANTOM
DANNY PHANTOM

THE FAIRLY ODDPARENTS (Cumartesi 08:00-07:30)
10 yaşındaki Timmy Turner’ın anne babası hiç onunla ilgilenmiyor. Neyse ki dilek perileri Cosmo ve Wanda onun yanında, istediği bütün dilekleri gerçekleştiriyor. Ancak Timmy’nin bazen sonuçlarını düşünmeden istediği akıl almaz dilekler başını belaya sokabiliyor.AVATAR (Cumartesi - Pazar 11:30)
Diğer uluslara savaş açan Ateş Ulusu’na karşı herkesin tek umudu son Hava Bükücü Aang’dir. Ancak Aang henüz kaderiyle yüzleşmek istemeyen bir çocuktur ve öğreneceği çok şey vardır.

GO DIEGO GO! (Cumartesi 08:30-Pazar 09:00)
Dora the Explorer’ın kuzeni olan sekiz yaşındaki Diego, son derece maceraperest ve doğaya aşık bir çocuk. Hayvanları kurtarmak için çıktığı yolculukta Diego’ya, 11 yaşındaki kız kardeşi Alicia ve sadık hayvan dostları eşlik ediyor.

DORA THE EXPLORER (Cumartesi 09:00-Pazar 08:30)
Altı yaşından küçük çocuklar, kaşif Dora ve sevimli maymun arkadaşı Boots’un çıktığı maceralardan hem çok şey öğrenecek hem de çok eğlenecek.

Her Cumartesi ve Pazar saat 07.00/12.00 arası CNBC-e'de.