NTV

Manisa'da art arda deprem

Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

Manisa'da, merkez üssü Selendi ve Şehzadeler ilçeleri olan her ikisi de 4.9 büyüklüğünde art arda iki deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi.

Manisa art arda 4.9'luk iki depremle sarsıldı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) tespitine göre, 4.9 büyüklüğündeki ilk depremin merkez üssü Selendi ilçesi.

Saat 16.09'da meydana gelen depremin 8,81 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.4.9'LUK İKİNCİ DEPREM

AFAD'ın tespitine göre, saat 17.12'de ise aynı büyüklükte bir deprem de Şehzadeler ilçesinde oldu. Bu depremin 6,92 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Sarsıntı, çevre illerden de hissedildi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğünde deprem sonrası Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından ilçede evleri hasar gören vatandaşlar için 8 adet çadır talebinde bulunulduğu ve Afet Bölge Lojistik Deposu'ndan alınan çadırların Selendi ilçesinde kurulumuna başlanıldığı kaydedildi.

Açıklamada, Karakozan Mahallesi'nde 3 evin çatısının çöktüğü ve kbir ahırda hasar oluştuğu, Dumanlar Mahallesi'nde 2 evde duvar çatlakları olduğu, Kabaklar Mahallesi'nde 3 binada duvar çatlakları bulunduğu, Zulaman Mahallesi ve Terziler Mahallesi'nde ise duvarı çatlayan evlerin olduğu bilgilerine yer verildi.

ETİKETLER