Mansur Yavaş'tan, İYİ Parti'nin yerel seçim kararına ilişkin açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti'nin yerel seçime kendi adaylarıyla girme kararını değerlendirdi. Yavaş, "Kimseyi ayırmadan seçmenin hepsinden oy istiyoruz. Onun haricinde yorumum yok.'' diye konuştu.

Mansur Yavaş'tan, İYİ Parti'nin yerel seçim kararına ilişkin açıklama

Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı , İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkarılması kararına ilişkin konuştu.

Yavaş, bir gazetecinin, yaklaşan yerel seçimlere yönelik İYİ Parti'nin tek başına seçime girme kararı aldığını anımsatarak, nasıl bir strateji izleyeceğini sorması üzerine, Ankara'da 4 milyon 200 bin seçmen bulunduğunu ve herkesin oyuna talip olduğunu söyledi.

''KİMSEYİ AYIRMADAN SEÇMENİN HEPSİNDEN OY İSTİYORUZ''

Yavaş, şunları kaydetti:

"Her zaman bizim söylemimiz şu olmuştur. Seçildikten sonra herkese eşit şekilde, kimseyi ayırmadan hizmet edeceksiniz. Bu şekilde de 5 yıla yakındır hizmet ettiğimizi düşünüyoruz. 2019 yılında seçime girerken vaatlerle girdik. Ama şu anda yeni seçime girerken yaptığımız icraatlarla gireceğiz. Belediyeciliğe farklı bir bakış getirdiğimizi düşünüyorum. Ankara halkının önüne çıkıp 'yaptığımız hizmetleri beğeniyorsanız bize oy verin' diyeceğiz ama bunu da yaparken 'şu seçmen bu seçmen' diye ayırmadan hizmet ettiysek, kimseyi ayırmadan da hepsinden oy istiyoruz. Onun haricinde başka bir yorumum yoktur."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...