Mersin’in Şevket Sümer Mahallesi 5927 sokak üzerinde park halinde duran Otomobiller kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklandı.

AKP Akdeniz Belediyesi Meclis üyesi Hikmet Adıgüzel’e ait 3 otomobil ateşe verilerek yakıldı.

Olay gece saat 01:00 sıralarında meydana geldi. Yine aynı sokakta park halinde duran bir aracı saldırganlar önce 5 katlı binanın ana giriş kapısının önüne getirerek, daha sonra otomobili ateşe verip kaçtılar.

Binanın giriş kapısı önünde alevler içinde kalan otomobil binanın 2 katına kadar yükselmesi apartman sakinlerinin paniklerine neden oldu. Korkulu saatler geçiren apartman sakinleri Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekiplerinin gelmesiyle alevler içinde kalan araçlar söndürülürken toplan 4 araç kullanılmaz hale gelerek kül oldu.

Araçlarının kimler tarafından kundaklandığını bilmediklerini söyleyen Hikmet Adıgüzel, “Suçluların en kısa bir zamanda yakalanmalarını istiyorum. Gece gelmişler. Kim olduklarını bilmiyoruz inanıyorum ki bu suçlular en kısa bir zamanda yakalanıp adelete teslim edilecek. Bu konuda polisimize güveniyorum” dedi.

Gece ateşe vererek, kundaklanıp daha sonra kaçmayı başaran kimliği mechul kişilerin yakalanması için Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri bölgede operasyon başlattı.

Mahallede daha öncede PKK yandaşları polise taşlı saldırıda bulunmuştu. Kül olan 4 otomobil maddi zararı toplan l00 bin Tl olduğu belirtildi.