Müdür yardımcısından tepki çeken paylaşım

Malatya'da bir lisenin müdür yardımcısının halk oyunları ile ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşım büyük tepki çekti. Veliler, müdür yardımcısının görevden alınmasını istedi.

Haberler - NTV Haber 11.04.2016 - 17:37

Müdür yardımcısından tepki çeken paylaşım

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki Gazi Anadolu Lisesi önünde toplanan veliler, okul müdür yardımcısı N.T’ye ait olduğu belirtilen soysal medya hesabındaki yorumlara tepki gösterdi.

Müdür yardımcısı, sözkonusu yorumlarında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Allah aşkına şu güzelim memleketimizin hangi yöresinde böyle kızlı erkekli bir halk oyunu, maalesef gençlerimize çocuklarımıza halk oyunları adı altında halt oyunları oynatılıyor. Hangi baba 16-17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin tutmasını, diz dize, göz göze, kol kola sarmaş dolaş halt oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen adam buna izin verir mi? Bence de vermez. Bu şekilde bir halk oyununun neresi İslam'a uygun. Geleneksel kıyafetler giyince bu durum helal mi oluyor. İslam'daki zina mevzusunu okumalı ey analar, babalar.”

Yoğun tepkilerin ardından müdür yardımcısı N.T., yorumunu sildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da "Bu zihniyetteki kişinin bir okulda öğretmen ve de yönetici olması çok tehlikeli" dedi.

Sayfa Yükleniyor...