Muharrem İnce:  Benim farkım ne olacak?

Düzce mitinginde konuşan Muharrem İnce " Benim farkım ne olacak?" diyerek seçilmesi durumunda yapacaklarını sıraladı.

Haberler - ntv.com.tr 22.05.2018 - 15:13 | Son Güncelleme : 22.05.2018 - 17:34

Muharrem İnce:  Benim farkım ne olacak?

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Düzce'de düzenlenen mitingde halka seslendi.

İnce'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Dün akşam genç bir arkadaşımız ağlattı beni. Asgari ücretli bir arkadaşımız benim kampanyama 50 lira yardım ettiğini söyledi. Bu millet bankalarda kuyruk oldu. Yasa gereği bunun hesabını Danıştay'a Sayıştay'a vereceğiz. Yetmez, millete de hesap vereceğiz. Bu kampanyada ne kadar haklı olduğumu gördüm. Bana şöhretli büyük insanlar lazım değil, davaya inanmış büyük insanlar lazım. 

16 yıl sonunda bir değişiklik yaptığınızda ne olacak? Benim farkım ne olacak? Bir türbanlı türbansız ayrımı olmayacak. İki her şeyi üreteceğiz, ithal etmeyeceğiz. Üç oyun başlayınca kural değişmeyecek. Dört sınava 2 ay kala değişiklik oldu. Siz 24 Haziran'da sınava girecektiniz şimdi kabine gireceksiniz, sizle dalga geçiyorlar, paketleyin bunları.

Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığında halkın seçtiği belediye başkanına istifa et diye baskı olmayacak. Benim dönemimde damadım bakan olmayacak, oğlumun vakfı olmayacak. Benim dönemimde adil rekabet olacak. İhaleler peşkeş çekilmeyecek. Gençler, tasarım, markalaşma ve teknolojiyle ilgilenecek. Cumhurbaşkanını eleştirmek için tweet atamayan genç yaratıcı olamaz, hiçbir şey yapamaz o. Gençleri iyi eğiteceğiz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz.

duvara çarpmak üzere, hızla gidiyor. 55 milyar dolar cari açık, gençlerde yüzde 20 işsizlik. Türkiye bunu kaldıramaz. Türkiye'nin huzura ihtiyacı var.

Çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğiz. Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. Herkes işini yapacak. Ziraat Bankası kimle ilgilenir? Ziraat Bankası çiftçiyle ilgilendiği yok, medyayla ilgileniyor. 1 milyar dolar kredi verdi. Ekonomide polisiye tedbirler, tarımda ahlaksızlık boyutundaki bir finans ilişkisi.

Bana ne diyor, gariban diyor. Aslında aynı dönem 16 senedir milletvekilliği yapıyoruz. 5 ay kıdemliyim ondan. Üç aşağı beş yukarı aynı maaşı aldık. Ben nasıl gariban kaldım da sen zengin oldun? Bana gariban diyor malvarlığımı açıkladım. Ben aslında dünyanın en zengin adamıyım. İnsanları Türk-Kürt, sağcı-solcu diye ayırmam. İnsanları seviyorum. Dünyanın en zengin adamıyım, benim gönlüm zengin."

CHP'NİN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ (57 MİLLETVEKİLİ LİSTE DIŞI KALDI)

Sayfa Yükleniyor...