Muhtar adayına sıfır oy şoku!

Sivas’ın Zara ilçesinde muhtar adayı kimseden oy alamadı. Akrabalarının yanı sıra eşinin de destek vermediği aday, kendisi de yanlışlıkla rakibine oy verince seçimi sıfır oyla tamamladı.

Anadolu Ajansı 03.04.2009 - 11:46

Muhtar adayına sıfır oy şoku!

Zara ilçesine bağlı Şerefiye Beldesi Kayabaşı Mahallesi'nde muhtar adayı olan Menderes Yılmaz, yerel seçimlerde hayal kırıklığına uğradı.

Mahalle muhtarlığı için yarışan 3 adaydan biri olan Yılmaz, seçimde cebine koyduğu rakip adayın oy pusulasını yanlışlıkla sandığa atarak rakibine oy verince kendi oyunu bile alamadı.

Eşinin de rakibine oy verdiğini belirten Yılmaz, şunları söyledi: ''Muhtarlığa adaylığımı koydum, ama kazanamadım. Kendi oyumu bile kendime verememişim. Yanlışlıkla başka bir adaya vermişim. Muhtar olamadım, onun için üzüntülüyüm. Ailem bile 'Benim oyuma kimse karışamaz' dedi, bana oy vermedi. Aynı şekilde ağabeyim ve tüm akrabalarım da oylarını rakiplerime verdiler. Eğer sandıktan bir oy çıksaydı kendime oy verdiğimi sanacaktım. Ben de yanlış kullanınca sandıktan sıfır oy çıktı. Eğer muhtar olabilseydim mahalle yolunun yarım kalan asfaltının tamamlanması için mücadele edecektim.''

"GELECEK SEÇİMLER İÇİN SÖZ ALDIM"
Seçim öncesi 100 afiş bastırdığını, iyi bir şekilde çalıştığını kaydeden Yılmaz, mahallelinin bir dahaki seçimler için kendisine muhtarlık sözü verdiğini ifade etti.

Mahalle muhtarlığını 75 oyla kazanan Efendi Coşkun ise iyi bir ortamda seçim yapıldığını, mahallelinin kendisini muhtar olarak görmek istediğini belirterek, rakip aday Menderes Yılmaz'ın bile kendisine oy verdiğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...