Münevver'in babası: Vicdanı satın alamazsınız

Parçalanmış cesedi çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut için mevlit okutuldu. 52 gündür bulunamayan katil zanlısının ailesine tepki gösteren Münevver’in babası “Vicdanı satın alamazsınız” dedi.

Anadolu Ajansı 25.04.2009 - 15:34

Münevver'in babası: Vicdanı satın alamazsınız

Mengen ilçesi Kayabaşı Köyü Camisi'nde okutulan mevlite Münevver Karabulut'un annesi, babası, dedesi, İstanbul'dan arkadaşları, akrabaları ve köylüler katıldı. Mevlit sırasında caminin önünde duygusal anlar yaşandı.

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, kızının ölümünün üzerinden 52 gün geçtiğini hatırlatarak, 'şunları söyledi: "Acılı bir babayım. Kelimeleri yan yana koyarken neler söylemem gerektiğini zaten halkımız çok iyi biliyor. Suçlu veya suça iştirak edenlerin şu ana kadar yakalanamamasına anlam veremiyorum. Sabırla bekliyoruz."

Emniyetten açıklama yapılmadığını, medya aracılığıyla seslerini duyurabildiklerini kaydeden Karabulut, “Türk emniyetine ve adaletine güveniyorum, güvenmekten başka çarem yok” dedi.

Karabulut, ''Birileri yatağında nasıl rahat uyuyabiliyor, nasıl vicdanı rahat rahat gezebiliyor. Kendilerine iyilik yapmak istiyorlarsa bir an önce zanlıları adalete teslim etsinler, toplumu, emniyet güçlerini artık yormasınlar, nefeslerini tüketmesinler'' diye konuştu.

Ailenin malvarlığının önemli olmadığını söyleyen Karabulut şöyle konuştu: “Açıklamalar medeni şekilde gelmiyor. Bu son derece vicdansızlıktır. Her şeyi satın alabilirsiniz, vicdanı satın alamazsınız.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...