Formula 1 organizasyonu için Türkiye'ye gelen top model Naomi Campbell, ziyareti öncesinde Emine Erdoğan'dan randevu talep etti.

İlişkili Haberler


Başbakanlık Resmi Konutu'nda 2 saat süren görüşmede, Campbell, Emine Erdoğan'ın himayesinde İstanbul'da düzenlenen ''Filistin İçin El Ele'' kampanyasına katılamadığı için üzüntülerini iletti.

Emine Erdoğan, Türkiye'de kız çocuklarının eğitiminde karşılaşılan güçlükler, ''Haydi Kızlar Okula'' ve ''Ana-kız Okula'' gibi kampanyalardan söz ederken, Campbell da bir süredir yürüttüğü ''Yardım İçin Moda'' kampanyasında elde ettiği gelirleri nerelere yönlendireceği konusunda Erdoğan'dan yardım istedi.

Emine Erdoğan da birlikte kız çocuklarının eğitim ve meslek hayatına katılmalarında çözüm için gezici ana okulları, kız meslek okulları kurulmasında yardım kampanyalarının düzenlenebileceği önerisinde bulundu.

Baş başa ''sıcak bir atmosferde'' geçtiği ifade edilen görüşmede Erdoğan'ın, top model Campbell'e üzerinde geleneksel Türk motiflerinin bulunduğu gümüş bir çanta hediye ettiği öğrenildi.