Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da toplu açılış töreninde konuştu.

Biz kardeşliğimizi güçlü tuttuğumuz sürece kimse bizi yıkamaz diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ben Türk'ü, Türk olduğu için sevmiyorum. Kürt'ü, Kürt olduğu için sevmiyorum. Arapları, Arap olduğu için sevmiyorum. Onları Allah yarattığı için seviyorum" dedi

Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet vurgusu da yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu 780 bin metrekarede ikinci bir devleti isteyenler kusura bakmasınlar, onlar kendilerine nerede devlet buluyorsa buyursunlar oraya gitsinler" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Bu topraklar üzerinde ne sorun varsa birlikte çözdük, bundan sonra da birlikte çözeceğiz" dedi.

'BURASI NE MISIR, NE SURİYE'DİR'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sandıktan netice alamayanların, başka yollara başvurarak milletin huzurunu kaçırmaması gerektiğini belirterek, "Burası ne Mısır'dır, ne Suriye'dir" şeklinde konuştu.

'HALKA RAĞMEN İKTİDAR MÜMKÜN DEĞİLDİR'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de sandık sonuçlarını ayaklar altına ama döneminin kapandığını belirterek, "Halka rağmen iktidar mümkün değildir" dedi.

'TUZAKLARI TEK TEK BOZMALIYIZ'
Türkiye'nin geçmişte yaşadığı ağır acıları bir daha yaşamamasını istediklerini belirten Başbakan Erdoğan, "Kahramanmaraş'ın, Çorum'un, Sivas'ın, Gazi Mahallesi'nin o derin acılarını o büyük acılarını bize tekrar yaşatmak isteyenlerin tuzaklarını tek tek bozmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Huzur ve kardeşlik ortamını sabote edenin tarihi vebalin altında kalacağını belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Doğu'nun, Güneydoğu'nun kanı üzerinden uyuşturucu ticareti yapanlar, rant devşirenler, tuzaklarda maşa olanlar bunun altında ezilirler, bunun hesabını veremezler" dedi.

'SEVSİNLER SENİ...'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Barışa Evet, Savaşa Hayır" mitingleri düzenleyeceklerini açıkladığını hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: "Sevsinler seni. Sen Çanakkale'de savaşa hayır diyebildin mi, Haçlı zihniyetine karşı hayır diyebildin mi, o gün senin yanında, tabii senin demeyeceğim, o gün bizim yanımızda kimler vardı Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz vardı, Bosnalı Müslüman kardeşlerimiz vardı, dünyanın değişik yerlerinden Müslüman kardeşlerimiz vardı. Niye gelmişlerdi Türkiye'de bizim Müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor diye gelmişlerdi" dedi.