Öğrencisini hırsızlıkla suçladığı iddia edilen müdüre soruşturma

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, okula ait dizüstü bilgisayarı oyun oynamak için evine götüren öğrenciyi hırsızlıkla suçladığı iddia edilen ilkokul müdürü hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Anadolu Ajansı 26.09.2017 - 15:28

Öğrencisini hırsızlıkla suçladığı iddia edilen müdüre soruşturma

Çanakkale'de bir ilkokulu müdürü hakkında, okula ait dizüstü bilgisayarı eve götüren 10 yaşındaki öğrenciyi hırsızlıkla suçladığı iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, ilçedeki bir ilkokulda 18 Eylül'de dizüstü bilgisayarın kaybolması üzerine okul müdürü T.Ö. güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Görüntülerde, bilgisayarın 10 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi S.A. tarafından alındığını belirleyen müdür T.Ö., öğrenciden bilgisayarı geri getirmesini istedi.

İlçeye bağlı bir köyde oturan ve taşımalı sistemle okula gelen S.A.'nın, bilgisayarı bir gün sonra getirmesi üzerine müdür T.Ö.'nün, söz konusu öğrenciyi 20 Eylül'deki sabah töreninde yanına çağırarak öğretmen ve öğrencilerin önünde teşhir edip, hırsızlıkla suçladığı ileri sürüldü.

Müdür T.Ö'nün ayrıca öğrencilere "Arkadaşınızı cezalandırmak için onunla konuşmayın" dediği iddia edildi.

Öğrenci S.A.'nın, yaşananları anlattığı babası F.A., Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gökhan'a giderek, okul müdüründen şikayetçi oldu. Bunun üzerine müdür T.Ö. hakkında soruşturma başlatıldı.

T.Ö'nün 22 Eylül Cuma günü okulda düzenlenen törende yeniden öğrenciyi yanına çağırıp, davranışı nedeniyle özür dilediği öğrenildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gökhan, konuyla ilgili Çanakkale Valiliği'nin talimatıyla Bayramiç Kaymakamlığı tarafından idari soruşturma başlatıldığını ve okula müfettiş gönderileceğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...