Öğrenciye meydan dayağı

Van'ın Çatak İlçesi'ne bağlı Alacayer Köyü İlköğretim Okulu Öğretmen S.Ö. ,uyarısını dikkate almayan öğrencisini kafa atıp tekmeledi.

Öğrenciye meydan dayağı

Alacayer Köyü İlköğretim Okulu'ndaki meydana gelen olay, sosyal bilgiler dersi sırasında gerçekleşti. 8'inci sınıf öğrencisi Cihat Tamer’in, masa örtüsünü katladığı sırada ayakta olduğunu gören öğretmeni S.Ö. öğrencisini "Otur" diyerek uyardı.

Tamer'in uyarıyı dikkate almaması üzerine sinirlenip bağırmaya başlayan S.Ö. öğrencisinden bir de "Duymadım" yanıtını alınca daha da öfkelenip Cihat Tamer’e kafa attı. Aldığı darbe sonucu yere yığılan Cihat Tamer’in imdadına okul müdürü ve diğer öğretmenleri yetişti.

Yediği darbeler nedeniyle burnu kanayan Tamer’i, ailesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Yapılan tedavi sonucunda Tamer'in burnunda iki kırık tespit edildi.

Tedavisinin ardından jandarmaya ve Çatak Cumhuriyet Savcılığı'na giden Tamer,öğretmeni S.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını daha sonra detaylı açıklama yapılacağını belirtti.

Öğretmen S.Ö. ise bugün savcılığa gidip ifade vereceği sırada Tamer'in yakınlarının tepkisi ile karşılaştı.Ancak çevrede bulunan kişilerin araya girmesiyle olayın büyümesi engellendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...