One Love Efes'le devam

Muhafazakar medyada bir süredir, "Bira Festivali" adı altında hedef alınan "Efes One Love Müzik Festivali"nin isminden Efes Pilsen çıkarıldı. Festival'in Twitter hesabında yapılan açıklamada ise "10 yıldır olduğu gibi bu yıl da Efes sponsor" denildi.

13.07.2012 - 21:20

One Love Efes'le devam

Efes Pilsen'in bu yıl da One Love Festival'in sponsoru olacağı bildirildi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, "Efes One Love Müzik Festivali"ne verilen iznin iptal edilmesini istemişti.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu bugün Twitter'dan yaptığı açıklamada, ''Santraldaki festival ile ilgili temaslarimiz sonucu Efes Pilsen ismi çekilmiş OneLove festivali olmuştur halkımızın hassaslığına teşekkürler'' dedi.

SPONSORLUĞA DEVAM
Açıklamanın ardından festivalin Twitter hesabından da bir açıklama geldi. Açıklamada, "Efes Pilsen, 10 yıldır olduğu gibi bu yıl da One Love Festival'in sponsorudur. Tüm müzikseverleri hafta sonu santralistanbul'a bekliyoruz" denildi.

Açıklamada Efes Pilsen isminin çekilmiş olmasına yönelik değerlendirme yer almadı.

'GENÇLERİ ALKOLE ALIŞTIRIYORLAR'
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Muharrem Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, alkol firmalarının bu tür etkinliklerle gençleri hedef aldığını ve yeni alkol kullanıcıları kazanmayı amaçladıklarını belirtti.

Balcı, kanun gereği alkol firmalarının bu tür etkinliklere sponsor olmalarının yasal olmadığını kaydederek, bundan dolayı verilen iznin iptal edilmesini istediklerini bildirdi.

Pulp, Kaiser Chiefs, Damien Rice, Yuck, Kimbra, Selah Sue gibi dünyaca ünlü birçok önemli ismin sahne alacağı festival Türkiye'nin en önemli müzik etkinliklerinden biri olarak görülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...