Şehit Yüzbaşı Ali Alkan son yolculuğuna uğurlandı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde karakola düzenlenen saldırıda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, Osmaniye'de son yolculuğuna uğurlandı. Törene, şehidin rütbeli asker olan iki ağabeyi de katıldı.

NTV Haber 23.08.2015 - 17:41

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan son yolculuğuna uğurlandı

Osmaniye, son 20 gün içinde 6'ncı şehidini uğurladı. Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın naaşı, ilk olarak Fatih Mahallesi'ndeki baba evine getirildi, helallik alındı.

Ardından büyük camide cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin ailesi ve yakınları ile mülki ve askeri yetkililer katıldı.

ŞEHİDİN YARBAY AĞABEYİ TEPKİ GÖSTERDİ

Yüzbaşı'nın ağabeyleri Jandarma Yarbay Mehmet Alkan ve Astsubay Mustafa Alkan da son görevleri için cenazedeydi. Törene üniformasıyla katılan Yarbay Alkan, törendeki vekillere tepki gösterdi.

8 KARDEŞİN EN KÜÇÜĞÜYDÜ

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan, 30 yaşındaydı, iki yıldır Şırnak'ta görev yapıyordu. Annesini bir buçuk yıl önce kaybeden Ali Alkan, 8 kardeşin en küçüğüydü.

Baba Hasan Alkan'la en son 3 gün önce telefonda görüşmüş ve Osmaniye'nin yöresel böreğini istemişti. Şehidin cenazesi, cenaze namazın ardından Osmaniye Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...