Özipek: Özal olsa Başbuğ’u görevden alırdı

Doç. Dr. Bekir Berat Özipek, “Turgut Özal’ın hayatta olması durumunda ‘AK Parti ve Fethullah Gülen'i Bitirme Planı’ için Genelkurmay Başkanı'nı görevden alacağını” söyledi.

Anadolu Ajansı 07.11.2009 - 13:29

Türkiye Milli Kültür Vakfının 40. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde ''40 Vakıf İnsana Vefa'' toplantısı düzenlendi.

İstanbul Ticaret Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Bekir Berat Özipek burada yaptığı konuşmada, vakfın bir dönem başkanlığını da yapan eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'dan söz etti.

''Özal bugün yaşasaydı ne yapardı?'' diyen Özipek, şunları söyledi: ''Hiç kuşkusuz demokratik sürece destek verirdi. Ne süreci provoke etmek isteyen ulusalcılara teslim olurdu ne de DTP'lilerin hatalarına. İspanya'nın Bask sorununu minimize eden demokratikleşme sürecini yöneten siyasetçiler gibi davranırdı. AKP ve Fethullah Gülen'i bitirme planı karşısında Genelkurmay Başkanı'ndan gereğini yapmasını beklemez, onu derhal görevden alırdı. Belki de bir basın toplantısı düzenler 'Şunları şunları görevden alıyoruz, yerlerine şunları şunları atıyoruz' derdi. Belki Genelkurmay Başkanı görevden alındığını televizyondan öğrenirdi.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...