Pankart açan Greenpeace üyeleri: Çok dövdüler

Başbakan’ın konuşması sırasında pankart açan iki Greenpeace üyesinden Bahadır Çam, görevliler tarafından dövüldüklerini söyledi. Çam “İki kat aşağı indirilene kadar tekme ve tokat yedim” dedi.

09.02.2010 - 18:43

Pankart açan Greenpeace üyeleri: Çok dövdüler

AK Parti grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması sırasında eylem yapan iki Greenpeace üyeleri Bahadır Çam ve Gülşah Gözek, NTV’ye konuştu.

Kendisinin bir diyaliz doktoru olduğunu söyleyen Bahadır Çam, “Pankart çok büyük olmadığı için kıyafetim içinde saklamak zor olmadı. Pankartı açtım ve görüşümü ifade etim. Sinop ve Mersin’in nükleeri istemediğini ve nükleerin kirli pahalı ve verimsiz bir enerji olduğunu söyledim” dedi.

Çam, şöyle devam etti: “Sonra paketlendim ve yaka paça dışarıya çıkartıldım. Bu beklediğim bir şeydi zaten ama dışarı çıkarıldıktan sonra yumruk ve tekmelerle dövülmeyi beklemiyordum. İki kat aşağı indirilene kadar bayağı tekme ve yumruk yedim. Otoparka kadar götürüldüm.

Burada polis memurundan yardım istedim. Polis çok kibar davrandı. Bir süre kulübede bekledik, sohbet ettik. Bana çay ikram ettiler. Daha sonra polis merkezine götürüldük.”

Çam, “Sinop’ta bir nükleer santral yapılmaya çalışıldı, ruhsatı onaylanmadı. Hukuka aykırı bir şekilde Mersin planları sürüyor. Mersinliler de bundan hiç memnun değil. Bizde buradan böyle bir mesajı iletmeye çalıştık” dedi.

Gülşah Gözek ise kendisine genel olarak iyi davrandığını ifade ederek, “Mersin ve Sinop’taki insanlar kesinlikle nükleer santral istemiyor. Bize karşı naziktiler ama merdivenlerden inerken 'Buyurun inin Gülşah Hanım' denmedi” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...