Polis koyunları kasaba emanet etti

Adana'da, hayvan hırsızlığı yaptığı belirlenen 4 kişi, bir otomobilin içinde çaldıkları 5 koyunla yakalandı.

Anadolu Ajansı 11.02.2010 - 16:02

Adana Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışma sonucu B.Ş, S.D, S.Y. ve C.D'nin Mersin'in Tarsus ilçesinde jandarma bölgesinden hayvan hırsızlığı yaptığını belirledi.

Mersin'den gelen otomobili D-400 kara yolunda durduran ekipler, 4 zanlının yanı sıra çalındığı belirlenen 5 koyunu da ele geçirdi.

Zanlılar, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, koyunlar, Yenidoğan Mahallesi'nde kasaplık ve besicilik yapan Mehmet Aygün'e yediemin olarak emanet edildi.

Aygün, yediemin olarak teslim edilen koyunlara çok iyi baktığını belirterek, ''Devlet tarafından bana zimmetlenmiş hayvanlar olduğu için kendi koyunlarımdan daha iyi bakıyorum. Biri bana getirildiğinde hastaydı, hemen veterinere götürüp ilaçlarını yaptırdım. Onların başına bir şey gelmemesi için gözlerim sürekli üzerlerinde'' dedi.

Daha önce de yedieminlik yaptığını ifade eden Aygün, ''Uygun ahırım bulunduğu için bu tip çalıntı hayvanlar bana getiriliyor. Onları iyi şekilde besleyip, bakıyorum. Sahibi bulununca da teslim ediyorum'' dedi.

Türkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, et fiyatlarındaki artıştan sonra büyük ve küçükbaş hayvan hırsızlığı olaylarının çoğaldığını bildirdi.

Et fiyatlarıyla hayvan hırsızlığı olaylarının birbirine paralel olarak ülke genelinde artmaya başladığını belirten Yalçındağ, ''Besiciler, önceleri sadece Kurban Bayramı arefesinde hırsızlık bildiriminde bulunurken, perakende et fiyatlarının artmasının ardından hemen her gün şikayetler gelmeye başladı'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...