Rahip cinayeti son anda engellendi

Yaşları 17 ve 18 olan iki gencin bir rahibe yönelik suikast girişimi, gönderilen bir e-mail sayesinde engellendi.

07.03.2011 - 09:51

Terörle Mücadele ekiplerine 12 Şubat günü bir ihbar e-mail’i geldi. İhbarcı, mail’de iki arkadaşının Fatih’te bir rahibi öldürmeyi planladığını anlattı.

E-mail’de “Okan G. isimli bir arkadaşım var. Onun aracılığıyla bir kişi ile daha tanıştım. Bu iki arkadaşım sürekli silahla dolaşıyorlar. Kendilerinin mafya olduğunu sık sık söylüyorlar. Bana Fatih’te önemli bir kilisenin rahibini öldürmeyi planladıklarını söylediler. Son görüşmemizde konuşulanları onlardan gizli kayıt ettim. Bende bu iki arkadaşımın suikast ile ilgili ses kayıtları da bulunuyor” ifadeleri yer aldı.

Habertürk gazetesinin haberine göre Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ihbarı aldıktan hemen sonra alarma geçti. İhbarda adı geçenler teknik ve fiziki takibe alındı. Yaşları 17 ve 18 olan ikili adım adım izlendi.

Zanlılar, Gaziosmanpaşa’daki evlerinden çıkıp Fatih’e gitmeye çalıştıkları sırada düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Üzerlerinden 2 adet tabanca çıkan iki arkadaş, eylem planını tanınmak için yaptıklarını, kimsenin kendilerini azmettirmediğini söyledi.

Gençlerin ifadesine rağmen polis suikastı azmettiren olup olmadığını araştırıyor. Polis, ikiliyi, yeni kurulan bir mafya grubunun ses getirmek için azmettirmiş olabileceği ya da Türk İntikam Tugayı benzeri yeni bir oluşumun böyle bir olayı planlamış olma ihtimallerini araştırıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...