Kulüplerin ve futbolcuların yeşil sahalardaki rekabetleri, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan ve kullanıcı sayısı 400 milyonu aşan ''facebook'' internet sitesinde de sürerken, en fazla hayranı bulunan futbol takımı olarak Galatasaray dikkati çekiyor.

İlişkili Haberler


Facebook'ta futbolcular adına açılan sayfalar içerisinden Real Madrid'de forma giyen Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo 3 milyon 742 bin 721 hayran ile ilk sırada bulunuyor. Ronaldo'nun ardından ikinci sırada ise sahadaki performansı kadar özel hayatıyla da dikkatleri çekmeyi başaran Milanlı oyuncu David Beckham 2 milyon 673 bin 245 hayranla yer alıyor.

Son zamanlarda otoriteler tarafından dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Barcelona'nın genç yeteneği Lionel Messi'ye hayranlığını sanal ortamda da devam ettiren kişi sayısı da 1 milyon 506 bin 369.

Türk futbolcular içerisinde en fazla hayran kitlesine sahip olan oyuncu ise Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan. Turan'ın sayfasındaki 817 bin 631 hayran sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Dünyada ünlü futbolcuların facebook'taki hayran sayıları şöyle:

KULÜPLERDE GALATASARAY İLK SIRADA
Futbol kulüplerinin sayfalarındaki en fazla hayran taraftara sahip olan takım ise 2 milyon 768 bin 978 kişi ile Galatasaray. Sarı-kırmızılı rakibi ile yeşil sahadaki ezeli rekabetini sanal ortamda da sürdüren Fenerbahçe'nin hayran sayısı ise 2 milyon 292 bin 464.

Takımlarının internet sayfasına üye olan taraftarlar, takımlarının ve oyuncularının performansları hakkında sohbet edip, ilk onbirde hangi futbolcuların oynaması gerektiği gibi konulardan tartışmalar yapıyorlar. Takımlarıyla ilgili fotoğraf ve videoları birbirleriyle paylaşan taraftarlar, yorumlarda bulunuyor.

Kulüplerin facebook'taki hayran sayıları sırasıyla şöyle: