Serap kırmızı duvakla uğurlandı

Bir ay önce belediye otobüsüne yönelik molotofkokteyilli saldırıda yaralanarak dün hayatını kaybeden Serap Eser, gözyaşları içinde toprağa verildi. Eser'in Türk bayrağına sarılı tabutunda kırmızı duvak vardı.

08.12.2009 - 12:51

Serap kırmızı duvakla uğurlandı

Serap Eser'in cenazesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Ataköy 5. Kısım Camisi'ne getirildi.


Camide düzenlenen törende baba Zübeyir ile ağabeyler Ümit ve Selçuk Eser, Serap Eser'in Türk bayrağına sarılı ve üzerinde kırmızı duvak bulunan tabutunun başından ayrılmadı.

Eser'in okul ve dershane arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

Serap Eser'in komşusu olduğu öğrenilen bir kadın da cenaze töreninde Türk bayrağı açtı. Başka bir komşusu da ''Yeter artık. Serap geri gelmeyecek. Susmayacağız. Bayrak için yaşıyoruz'' diyerek ağladı.

Eser'in cenazesi namazının ardından evinin önüne getirildi. Serap Eser, helallik alındıktan sonra Kanarya Mezarlığı'nda defnedildi.

Törene anne Ayşe Eser'in kızına doku yapıldığı için hastanedeki tedavisinin sürmesi nedeniyle katılamadığı öğrenildi.

Törene Eser'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, okul ve dershane arkadaşları, öğretmenleri, komşuları ve vatandaşlar katıldı.

Serap Eser, PKK sempatizanlarıın 8 Kasım'da Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde durakta yolcu almak için bekleyen İETT otobüsüne molotofkokteyli atması sonucu yanarak yaralanmıştı.

Eser, tedavi gördüğü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...