Ses yalıtımlı odada çocuklara cinsel istismara 293 yıl hapis

SON DAKİKA HABERİ: Bağcılar’da 2019 ve 2023 yılları arasında 4 çocuğa cinsel istismarda bulunan su satıcısı Metin Şenay'ın 293 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildi. Sanık savunmasında bir çocuğa cinsel istismarını kabul ederken "Mahkemenin adaletine güveniyorum. Ailesinden özür diliyorum. Ancak diğer mağdurların ve ailelerinin kusur ve sorumluluğu mevcuttur.” dedi.

Ses yalıtımlı odada çocuklara cinsel istismara 293 yıl hapis

Son dakika haberi! ’nin konuştuğu sucu dükkanındaki ses yalıtımlı odada cinsel istismar olayında karar çıktı.

İstanbul’da Metin Şenay isimli sucu, mahallede yaşayan çocuklara iş yerindeki süngerli odada yıllar boyunca cinsel istismarda bulundu.

Geçen yıl 24 Mayıs’ta ortaya çıkan olay sonrası polis, Şenay’ın sucu dükkanına baskın düzenledi.

Polis baskınıyla iş yerindeki odanın duvarlarının, çığlık seslerinin dışarıdan duyulmaması için süngerle kaplandığı görüldü.

Gözaltına alınan Şenay’ın telefonundan çok sayıda video çıktı.

Ses yalıtımlı odada çocuklara cinsel istismara 293 yıl hapis - 1

331 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYORDU

4 çocuğun mağdur olarak yer aldığı iddianamede, zanlı hakkında her bir çocuk için 63 yıldan az olmamak üzere 331 yıla kadar hapis cezası istendi.

60 yaşındaki Metin Şenay için iki duruşmada karar çıktı.

Şenay 293 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İSTİSMARCIDAN PİŞKİN SAVUNMA

SEGBİS sistemi ile bağlanan tutuklu sanık Metin Şenay savunmasında, “Duvardaki yazıları çocuklar yazmışlar ben dışardayken. Hatta döndüğümde kendilerine kızdım. Mahkemenin adaletine güveniyorum. Mağdur M.Y.’ye yönelik suçu tek başıma üstleniyorum. Ailesinden özür diliyorum. Ancak diğer mağdurların ve ailelerinin kusur ve sorumluluğu mevcuttu.r” dedi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...