Seslerini kessinler, eski defterleri açarsak...

Barajlardaki su oranları yüzde yüze yakınken İstanbul'daki su zammını Meclis'e taşıyan CHP'li Mehmet Sevigen'e Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'ndan sert tepki geldi.

NTV Haber 15.04.2010 - 16:45

Bu yıl yağışlar mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği için İstanbul çevresindeki barajların doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

CHP İstanbul milletvekili Mehmet Sevigen, buna rağmen İSKİ'nin içme suyuna zam yapmasını eleştirince Çevre Bakanı Veysel Eroğlu'nun tepkisiyle karşılaştı.

Eroğlu, "Bu işi bilmeyen insanların cehaletini ortaya koyuyor. Bunun işletilmesi, enerji gideri, işletme masrafı var. İSKİ kâr eden bir kurum değil. ‘Barajlarda fazla su var, bunu ucuzlatsın’ demenin bir mantığı yoktur. Fiyat da son derece makuldur. Seslerini kessinler yani eski defterleri açarsak çok şeyler çıkar. Neler hortumlandı bunların hepsini biliyorum." diye konuştu.

Çevre Bakanı’nın gündeminde Mersin ve Sinop'a yapılması planlanan nükleer enerji santrallerine yönelik eleştiriler de vardı.

Eroğlu, "Nükleer atıklar, artık çok daha rahat bir şekilde bertaraf ediliyor, hiç bir tehlikesi yok. Enerji pastasından pay almak isteyen bazı lobiler var, onlar tahrik ediyor. Şimdiye kadar çoktan yapılması gerekirdi." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...