Berlin'de 10-20 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 61. Berlin Film Festivali'nde bu yıl Türkiye adında yarışacak film Seyfi Teoman'ın 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' oldu.

Barış Bıçakçı’nın aynı adlı romanından uyarlanan Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in senaryosunu Seyfi Teoman ve Barış Bıçakçı birlikte kaleme aldı.

'Bizim Büyük Çaresizliğimiz', lise yıllarından beri yakın arkadaş olan, 30’lu yaşların sonundaki iki adamın, Ender ve Çetin’in dostluğunu konu alıyor. İki yakın arkadaş, aynı evde yaşamaya başladıklarında diğer arkadaşları Fikret, bir trafik kazası geçirir ve annesiyle babasını kaybeder. Almanya’ya geri dönmesi gereken Fikret, Ender ve Çetin’den, Ankara’da üniversite öğrencisi olan kız kardeşi Nihal’in okulunu bitirene kadar, onlarla kalmasını ister. Bir süre sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir, Ender ve Çetin, birbirlerinden habersiz Nihal’e aşık olurlar. Bu ortak aşk, Ender ve Çetin’in dostluğunda yeni bir sayfa açar.

'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' 15 Nisan 2011'de gösterime girecek.

Dünyanın en prestijli festivallerinden Berlinale'nin açılışını Coen Kardeşler'in son filmi 'True Grit' yapacak. Berlin'de yarışacağı kesinleşen diğer filmler ise şöyle:

- Coriolanus (Yön: Ralph Fiennes)
- Lipstikka (Yön: Jonathan Sagall)
- Pina (Yön: Wim Wenders)
- Yelling To The Sky (Yön: Victoria Mahoney)
- The Future (Yön: Miranda July)