NTV

Sigara içen gence yumruk atan zanlı hakim karşına çıktı

Anadolu Ajansı

Türkiye

İstanbul Fatih'te Gökay Çetin'i geçen yıl ramazan ayında sigara içtiği gerekçesiyle darbettiği ileri sürülen Ufuk Temel'in yargılanmasına başlandı.

Fatih'te geçen yıl ramazan ayında sigara içtiği gerekçesiyle Gökay Çetin'e yumruk attığı ve şuurunun kaybolmasına neden olduğu ileri sürülen Ufuk Tekel'in yargılanmasına başlandı.

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya, sanık Ufuk Temel ile müşteki Gökay Çetin ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada ifade veren Temel, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatini istedi. Daha öce kollukta verdiği ifadesi sorulan sanık, müştekinin içtiği sigaranın dumanının hem kendisinin hem de eşinin yüzüne geldiğini, eşinin de hamile olduğunu, bu nedenle rahatsız olduğu için müştekiyi uyardığını iddia etti.

Müştekinin kendisine ''Bir biz mi içiyoruz?'' dedikten sonra küfür ettiğini ileri süren Temel, geri dönüp ona vurduğunu belirterek, "Şimdiki ifadem doğrudur.'' dedi.

Temel, yere düşen Gökay Çetin'e suni teneffüs yaptığını ifade ederek, ''Dilini çıkardım. Biraz kendine gelince hastaneye götürdüm. Polislere kendim ifade verdim. Teslim oldum. Pişmanım" ifadesini kullandı.

Sanık avukatı da söz alarak, müvekkilinin olay sırasında oruç olmadığını belirterek, üzerine atılı TCK'nın 115 maddesinde düzenlenen ''İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme'' suçunu işlemediğini öne sürdü.

Müşteki Gökay Çetin ise sanığın sadece ramazanda sigara içtiği için kendisine vurduğunu iddia ederek, ''Ben argo laf kullanmam. Ben küfür etmedim. Ben yumruktan sonrasını hatırlamıyorum. Olaydan 3 gün sonra kendime geldim. Şikayetçiyim." diye konuştu.

Müştekinin avukatları, olayda "öldürmeye teşebbüs" suçunun unsurları bulunduğu gerekçesiyle mahkemenin görevsizlik kararı vermesini ve sanığın tutuklanmasını talep etti.

Mahkeme, sanık avukatlarının görevsizlik ve tutuklama taleplerinin reddine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Fatih'te geçen yıl ramazan ayında sokakta sigara içen müşteki Gökay Çetin'e yumruk atıp şuurunun kaybolmasına neden olan sanık Ufuk Tekel'in "hayati tehlike geçirtecek şekilde kasten yaralama" ve ''İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme'' suçlarından cezalandırılması talep edildi.

ETİKETLER