Sığırcıklar aç kalınca

Konya'da aşırı soğuk nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan binlerce sığırcığın sürüler halinde kent merkezine akın etmesi, ilginç görüntülere yol açtı.

Anadolu Ajansı 14.12.2011 - 08:01

Sığırcıklar aç kalınca

Birkaç günden bu yana kent merkezine akın eden sığırcık sürüleri, ağaç dalları ile ev ve iş yerlerinin çatılarına konup havalanıyor. Sığırcıklar, özellikle akşam saatleri yaklaştığında, gökyüzünde sürüler halinde birbirinden ilginç hareketler sergiliyor.

Ağaçların dallarına konan sığırcıkları gören vatandaşların, ağaçların altından koşarak geçmeleri ilginç görüntüler oluşturdu.

Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ümit Sürmeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl havaların soğumasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sığırcıkların kent merkezine akın ettiğini söyledi.

Kent merkezinde yiyecek bulabildikleri alanlara yönelen sığırcıkların özellikle köpek barınağına gelerek, burada köpeklere verilen yemeklerin artıklarıyla beslendiğini anlatan Sürmeli, ''Gökyüzünde çok tatlı danslarıyla bizleri büyülüyorlar. Havalar ısınmaya başlayasına kadar bu sığırcıklar burada misafirler. Sonra yine geldikleri yerlere gidecekler. Vatandaşlardan isteğimiz, yemek artıklarını çöpe atmasınlar. Kaplara koyarak, sığırcıkların yiyebilecekleri uygun yerlere bıraksınlar'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...