SİYAD Ödülleri 21 Ocak'ta sahiplerini bulacak

45. SİYAD Ödülleri'nde Tuncan Okan Sinema Emek Ödülü Sevin Okyay’a, Onur Ödülü Feyzi Tuna ve Necla Nazır'a, Sinema Emek Ödülü de Arif Erkin'e verilecek.

24.12.2012 - 16:49

SİYAD Ödülleri 21 Ocak'ta sahiplerini bulacak

45. kez gerçekleşecek SİYAD - Sinema Yazarları Derneği Ödülleri, 21 Ocak Pazartesi akşamı saat Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

SİYAD'ın 91 üyesinin oylarıyla iki turlu bir seçim sonucunda belirlenecek ödüllerle, 2012 yılı boyunca sinemalarımızda gösterilen yerli yapımlar içinde, film, yönetmen, kadın ve erkek oyuncu performansları gibi 11 kategoride "en iyiler" açıklanmış olacak. SİYAD’ın Türk Sineması Ödülleri değerlendirmesine dahil olacak 59 adet Türkiye yapımı film bulunuyor.

Törende ayrıca 2012'nin en iyi yabancı filmini getirip Türkiye sinemalarında ticari dolaşıma sokan şirket de ödüllendirilecek.

Yılın en iyi belgesel ve en iyi kısa filminin de açıklanacağı gecede SİYAD'ın geleneksel Onur ve Emek ödülleri de sahiplerini bulacak.

SİYAD, 45. kez gerçekleştireceği ödül töreninde sinemaya büyük hizmetleri olan dört sanatçıya ödül verecek. Derneğin eleştirmen Tuncan Okan’ın anısına sunduğu ‘Tuncan Okan Sinema Emek Ödülü’ kültür ve sanat dünyamızın birçok alanında etkili çalışmalara imza atan sinema yazarı – çevirmen Sevin Okyay’a verilecek. SİYAD Onursal Üyesi olan Sevin Okyay otuz yılı aşkın süredir film eleştirisi ve sinema yazıları yazıyor.

Yönetmen Feyzi Tuna ve unutulmaz kadın oyuncularımızdan Necla Nazır gecede Onur Ödülü alacak diğer isimler olurken, ilerleyen yaşına rağmen üstün performans sergilemeyi sürdüren müzisyen, besteci, oyun yazarı ve oyuncu Arif Erkin de SİYAD tarafından Sinema Emek Ödülü ile taçlandırılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...