Siyasilerden Deniz Baykal'ın vefatına taziye mesajları

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vefatına ilişkin siyasetçiler, üzüntülerini dile getiren mesajlar yayımladı.

Siyasilerden Deniz Baykal'ın vefatına taziye mesajları

Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili , Ankara'da 84 yaşında hayatını kaybetti. 

Salı günü Meclis'te yapılacak törenin ardından Çarşamba günü Antalya'da defnedilmesi beklenen Deniz Baykal için siyasiler taziye mesajları yayımladı. 

Baykal'ın vefat ettiğini Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, duyurdu. 

Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

''Genel Başkanımız, ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun.''

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Baykal ailesini arayıp taziyelerini ileten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ardından bir mesaj yayımladı. 

Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

''Türk siyasetinin değerli isimlerinden Eski Genel Başkanı, eski bakanlarımızdan Sayın ’a Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.''

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski Genel Başkanı, Antalya milletvekili Deniz Baykal'ın vefatı üzerine yayımladığı mesajda "Siyasi tarihimizin önemli isimleri arasında yer alan, Antalya Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatını üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim." ifadelerine yer verdi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, ''Türk siyasetinin emektar isimlerinden, tecrübeli siyasetçi ve devlet adamı, Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, tüm sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum'' diyerek taziye mesajı yayımladı.

AK Parti genel başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş ile genel başkan yardımcıları, hayatını kaybeden eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal için taziye mesajları yayımladı.

Yıldırım, sosyal medya hesabından, "Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum." mesajını paylaştı.

Kurtulmuş da mesajında, "Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik:

"Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Sayın Deniz Baykal'ın vefatını üzüntüyle öğrendik. Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz." 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı:

" siyasi hayatının önemli simalarından ve CHP eski genel başkanlarından Deniz Baykal'a rahmet ve mağfiret, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum." 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki:

"Merhum Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, ailesine, CHP camiasına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum." 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli:

"CHP eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal'a Cenabıhak'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

"Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma yüce Allah'tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal:

"CHP eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Fikri müktesebat, milli şuur, belagat, tecrübe, 50 yıllık siyasi mücadele. 16 Nisan Referandumu'nda beraber mücadele etme imkanı bulduk. Allah rahmet eylesin, başta ailesi ve CHP'ye başsağlığı diliyorum." 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu:

"Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, ailesine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum." 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan:

"Hayatını kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi'nin önceki dönem genel başkanı Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, Baykal ailesine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

"Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim. Ruhu şad, mekanı cennet olsun." 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal:

"Cumhuriyet Halk Partisi önceki Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vefatını teessürle öğrendim. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Saygıdeğer eşi başta olmak üzere acılı ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum. Mekanı cennet olsun." 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan:

''CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum."

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül:

"Büyüğümüz, değerli devlet adamı ve akademisyen Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, diliyorum." 

Sayfa Yükleniyor...