Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 18 Aralık cuma günü sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor?

Sokağa çıkma yasağı herkes tarafından merak ediliyor. Cuma günü saat 21.00 itibariyle başlayacak olan kısıtlamaları vatandaşlarımız araştırmaya başladı. İşte sokağa çıkma yasağı ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizde…

18.12.2020 - 16:43

Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 18 Aralık cuma günü sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor?

Corona virus sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasakları bu hafta sonuda devam etmekte. Hafta içi akşam 21:00’dan sabah 05:00’a kadar süren sokağa çıkma yasağı hafta sonu ise Cuma akşam 21:00’dan Pazartesi sabah 05:00’a saatlerine kadar sürecek.

Yeni bir karar alınıncaya kadar kısıtlamaların bu şekilde devam etmesi planlanıyor.

HAFTASONU MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

FIRINLAR NASIL ÇALIŞACAK?

Kısıtlama sürecinde (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) yürüme mesafesindeki fırına gidilebilecek.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

Sayfa Yükleniyor...