Sokak dansı karnavalı başlıyor

Bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde altıncısı düzenlenecek olan, genel koordinatörlüğünü Duygu Etikan’nın yaptığı "Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı" geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Türkiye'den ve dünyadan birçok dans severi aynı çatı altında buluşturuyor.

04.11.2014 - 15:24

Sokak dansı karnavalı başlıyor

Bu sene Hip hop Kadın, Hip hop Erkek, Popping ve House dans dallarına ek olarak ilk kez FreeZone kategorisi de tüm dansçıların katılımına açılmıştır.

Her kateoride 8 finalist jürinin değerlendirmesi sonucu finale kalmaya ve büyük ödül için yarışmaya hak kazanacaktır. Final bölününde heyecan zirveye ulaşacak ve şampiyonluk için birebir dans kapışmaları başlayacaktır.

Jüri masasında her sene olduğu gibi dünyaca dansçılar yer alıyor;
Buddha Stretch ( Amerika ), Martha Nabwire ( Isvec ), Suga Pop ( Amerika ), Sonia Soupha ( Fransa ) ve Murad Küçük ( Yönetmen-Türkiye )

Bu jüri üyeleri aynı zamanda amatör ve profosyonel tüm dans severler için dans atölyeleri düzenleyecek.

A.B.D. Istanbul Baskonsoloslugu ve Broadway Dance Center ortak işbirliği ile dans yarışmasına katılacak dansçılar arasından seçilecek üç Türk dansçı, New Yorka’a gitme ve Broadway Dance Center NY burslu olarak derslere katılma şansı yakalayacak.

“6. Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı”na, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu katkılarıyla, Hollandalı ve İsveçli dansçılar da katılıyor.

8 Kasım günü dans atölyeleri, ön eleme yarışması, 9 Kasım Final günü jüri özel performansları, dans kapışmaları, dans şovları ile izleyiciler muhteşem bir şölen yaşayacaklar.

Tabi ki bu şölenin dünyaca ünlü DJleri, DJ ICE-C ( Almanya ) ve DJ Steve Veusty ( Hollanda ) dans severlere unutulmaz bir muzik ziyafeti yaşatacak.

Tarih: 9 Kasım

Yer: Garaj İstanbul

Kapı açılış: 16:30

Etkinlik Başlama 17:30

Biletler Biletix'te satışa sunulmuştur.

www.streetdancecarnival.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...