SON DAKİKA HABERİ | Bahçeli'den Akşener'e: Dön evine bitsin bu çile

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, bir kez daha 'evine dön' çağrısında bulundu. Bahçeli, ''Dön evine bitsin bu çile'' dedi. AİHM'nin Demirtaş kararına da Bahçeli, ''Tanımıyoruz, takmıyoruz'' diyerek tepki gösterdi.

ntv.com.tr 24.12.2020 - 15:34 | Son Güncelleme : 24.12.2020 - 22:19

SON DAKİKA HABERİ | Bahçeli'den Akşener'e: Dön evine bitsin bu çile

Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

Meral Akşener'in güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için 'AK Parti ile İYİ parti arasında masa kurulabilir' teklifine ilişkin Devlet Bahçeli, ''masa kurma teklifi ciddiyetsiz ve itibarsız'' açıklamasında bulundu.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada güçlendirilmiş parlamenter siteme geçiş için 'AK Parti ile İYİ parti arasında masa kurulabilir' teklifinde bulunmuştu.

AKŞENER'E 'EVE DÖN' ÇAĞRISI

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e tekrar 'evine dön' çağrısında bulunan Bahçeli, ''Dön evine bitsin bu çile'' ifadelerini kullandı. 

''TANIMIYORUZ, TAKMIYORUZ''

Bahçeli, AİHM'nin Demirtaş kararına yönelik, ''Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz" dedi. 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) bir kez daha Selahattin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması çağrısında bulunmuştu. 

''HDP KAPATILSIN''

HDP açılmamak üzere kapatılsın açıklamasının arkasında olduğunu belirten Bahçeli, ''Hazine yardımlarının terör örgütüne gitmesini istemiyoruz" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...