Son dakika haberi... Savcılık'tan "hamile çocuk skandalı"yla ilgili açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 ayda, toplam 115 çocuğun hamile olduğu tespit edildi. Ancak bu durumun polise bildirilmediği iddialarıyla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı düğmeye bastı. Adalet Bakanı Gül de iki cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini ifade etti.

TikvqfvPfEWOyRbAyHEQpg.jpg

Son dakika haberi! İstanbul’da Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yetkililere bildirilmeyen hamile çocuklarla ilgili savcılık açıklama yaptı.

3 Ekim’de soruşturma başlatıldığını belirten savcılık, 2 hastane personeli için inceleme yapıldığını duyurdu.

ADALET BAKANI: 2 CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLMİŞTİR

Küçükçekmece Başsavcılığı’nın konuyla ilgili soruşturma başlattığını belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sürecin, konunun savcılığa intikal ettiği 3 Ekim tarihinde derhal başlatıldığını aktardı.

Soruşturmanın Türk Ceza Kanunu kapsamında yürütüldüğünü, yine Türk Ceza Kanunun "çocuğun cinsel istismarı" suçu kapsamında da ayrıca bir soruşturmanın sürdüğünü belirten Gül, şöyle konuştu:

"Mağdurların tümü ifadeye çağrılmıştır. Gerek kamu görevlisinin suçu bildirmeme, gerekse çocuğun cinsel istismarı suçuyla ilgili soruşturmalar devam etmektedir. Bu soruşturmalarla ilgili bir cumhuriyet başsavcı vekili ve 2 cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir."

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 ay içinde 115 hamile çocuk kayıtlara geçmişti. Olay bir hastane çalışanının savcılığa ihbarı sonucu ortaya çıkmıştı. Skandalın medyada yer almasının ardından Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattığını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...