Son dakika haberi! İstanbul’da Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yetkililere bildirilmeyen hamile çocuklarla ilgili savcılık açıklama yaptı.

3 Ekim’de soruşturma başlatıldığını belirten savcılık, 2 hastane personeli için inceleme yapıldığını duyurdu.

ADALET BAKANI: 2 CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLMİŞTİR

Küçükçekmece Başsavcılığı’nın konuyla ilgili soruşturma başlattığını belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sürecin, konunun savcılığa intikal ettiği 3 Ekim tarihinde derhal başlatıldığını aktardı.

Soruşturmanın Türk Ceza Kanunu kapsamında yürütüldüğünü, yine Türk Ceza Kanunun "çocuğun cinsel istismarı" suçu kapsamında da ayrıca bir soruşturmanın sürdüğünü belirten Gül, şöyle konuştu:

"Mağdurların tümü ifadeye çağrılmıştır. Gerek kamu görevlisinin suçu bildirmeme, gerekse çocuğun cinsel istismarı suçuyla ilgili soruşturmalar devam etmektedir. Bu soruşturmalarla ilgili bir cumhuriyet başsavcı vekili ve 2 cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir."

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 ay içinde 115 hamile çocuk kayıtlara geçmişti. Olay bir hastane çalışanının savcılığa ihbarı sonucu ortaya çıkmıştı. Skandalın medyada yer almasının ardından Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattığını açıklamıştı.