Soylu'dan Ceren Özdemir cinayeti açıklaması: Açık cezaevinden firar etmiş bir caniyle karşı karşıyayız

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili olarak, "Soruşturma devam ediyor. Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıkacak. Şu ana kadar yapılan tespitlerde tanışıklıkları söz konusu değil" dedi.

ntv.com.tr 05.12.2019 - 13:11

Soylu'dan Ceren Özdemir cinayeti açıklaması: Açık cezaevinden firar etmiş bir caniyle karşı karşıyayız

Son dakika haberi! 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Soylu şunları söyledi:

"Soruşturma devam ediyor. Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıkacak. Şu ana kadar yapılan tespitlerde tanışıklıkları söz konusu değil.

Kanun kaçağı olduğu konusundaki duyurular ifade ediliyor. Her firarinin cinayet işleyebileceğine yönelik bilgimiz söz konusu değil. Elinde bıçak olup hiç tanımadığı insanı katledebilecek bir caniyle karşı karşıyayız. Açık cezaevinden firar etmiş ve bunu cinayete döndürmüş bir caniyle karşı karşıyayız. 

Bizim görevimiz bu tip firari olaylar sonrası yerine iade edebilmek. Bulduğumuz oluyor, bulamadığımız oluyor. Teknik takip yapmak zorundasınız. Kaçmak isteyen, firari olduğunu bilip yakalanmak istemeyenlerle ilgili çaba sarfediyoruz. Türkiye'nin güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldığını göstermez. İki günlük firarinin bulunamamasındaki sorumluluk nedir, değerlendiriyoruz."

Sayfa Yükleniyor...