Dünyada bilgisayar, müzik ve cep telefonu sektöründe getirdiği yeniliklerle devrim yaratan ve milyonlarca insanın günlük alışkınlarını değiştiren Apple'ın efsanevi ismi ve kurucusu Steve Jobs'un yaşama veda etti.

Ancak Jobs'un yaratıcısı olduğu ürünler insanların günlük ve iş yaşantılarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

TBMM'de Jobs'un yaratıcı olduğu iPad'i en çok kullanan milletvekillerinden biri MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural. Düzenlediği hemen hemen tüm basın toplantılarına iPad'i ile gelen Vural, toplantı sırasında göstereceği, resim, video ya da başka bir görsel için iPad'inden yardım alıyor.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır da iPad'i sık kullanan milletvekillerinden. Bozkır, Genel Kurul'da ve komisyon toplantılarında konuşmasını Ipap'ten takip ediyor.

Genel Kurul’un çalıştığı dönemlerde de milletvekilleri gelişmeleri ya da bazı televizyon programlarını da Genel Kurul salonunda başta iPad olmak üzere bu tür tablet bilgisayarlarından izliyorlar.

Bakanlar Kurulu’nda da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın yanı sıra kabine üyeleri de bu ürünleri sıklıkla kullanıyorlar.