Beşşar Esad rejimini destekleyen Suriye Elektronik Ordusu (SEA), dün akşam TSİ 21.30 sularında Skype'a saldırı başlattı. Birkaç saat içinde blog sayfası, Microsoft ve Twitter sayfaları hack'lenen Skype, SEA'ya tweet atarak 'casusluk yapmayı bırakın' çağrısı yaptı.

Saldırının başlamasının ardından Skype'ın Twitter hesabından tweet atan SEA, "Microsoft hesabınızı kullanmayın, bilgilerinizi hükümetlere satıyorlar" ifadesini kullandı.

SEA, bu tweet'i bir süre sonra re-tweet etti ve altına 'Kaçırılan için' mesajını koydu.

Skype'a saldırılarını blog sayfası ve Twitter üzerinden devam ettiren SEA, "Microsoft'a hesabınızı ve e-postalarınızı denetlediği ve bu bilgileri kullandığı için teşekkür edebilirsiniz" dedi ve Microsoft'un eski CEO'su Steve Ballmer'ın bilgilerini verdi.

Faaliyetlerine 2011 yılında başlayan ve ilk başta bağımsız bir grup olmasına rağmen zamanla Esad rejimine açıkça destek veren SEA, geçtiğimiz yıl New York Times, BBC ve Financial Times gibi büyük medya markalarını hack'leöişti. Örgüt, en büyük saldırısını AP haber ajansına düzenlemiş ve ABD Başkanı Barack Obama'nın Beyaz Saray'a düzenlenen bir saldırıda yaralandığı asparagasını yaymıştı.