Taraftarı darp ettiği iddiasıyla komiser yardımcısı açığa alındı

Fenerbahçe-Bursaspor maçında Bursasporlu "taraftarın darbedildiği" iddiasıyla ilgili bir komiser yardımcısı açığa alındı.

Anadolu Ajansı 12.08.2018 - 13:30 | Son Güncelleme : 12.08.2018 - 14:15

bursaspor polis taraftar darp.jpg

son dakika haberi! 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Fenerbahçe ile Bursaspor arasında dün oynanan Spor Toto Süper Lig maçının ardından bir polisin, misafir seyirci tribününün iç kısmında Bursasporlu bir taraftarı darbettiğine ilişkin görüntülerle ilgili basın açıklaması yapıldı.

Karşılaşmada çıkan olaylarla ilgili 6'sı Fenerbahçe, 16'sı Bursaspor taraftarı olmak üzere 22 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Taraftarın darbedilmesi iddiasıyla ilgili bir komiser yardımcısı da açığa alınmış olup konuyla ilgili incelemeler devam etmektedir. Sporun rekabet, kardeşlik ve dostluk ruhuna aykırı hiçbir şiddet olayına müsaade edilmeyeceği gibi polis meslek disiplinine aykırı tutum ve davranışlarda bulunan personel ile ilgili olarak da yasal işlemlerin tavizsiz yapılacağı tüm sporsever halkımıza saygı ile duyurulur."

22 KİŞİYE İŞLEM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Fenerbahçe-Bursaspor maçında 6'sı Fenerbahçe, 16'sı Bursaspor taraftarı olmak üzere toplam 22 kişiye 6222 sayılı Kanun kapsamında işlem yapıldığını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...