Teorilerin ardında yatan gerçek

'Komplo Teorileri', 11 Eylül saldırılarını 10. yıldönümünde yeniden inceliyor: Saldırılar gerçekten El Kaide’nin işi miydi yoksa daha büyük bir komplo mu söz konusu?

07.09.2012 - 17:50

Teorilerin ardında yatan gerçek

İkiz Kuleler’e düzenlenen saldırının sorumlusu kim? İki binanın yıkılmasının ardından geçen on yıldan ve Osama Bin Laden’in ölümünden sonra Komplo Teorileri, 11 Eylül’de gerçekte ne olduğu sorusuna bir kez daha dönüyor.

Başkan Obama komplo teorilerine bir son vermeye çalıştı. Ama sorular yağmaya devam ediyor. İnsanlar ‘Pentagon’da açılan deliğin neden o kadar küçük olduğunu’, ‘Dünya Ticaret Merkezi binalarının niçin patlayıcılarla yıkılmış gibi çöktüğünü’, ‘7 numaralı kulenin neden isabet almadığı halde yıkıldığını’ soruyor. Ve alınan uyarılara rağmen ‘Amerika’nın neden bu kadar hazırlıksız yakalandığını ve yavaş reaksiyon gösterdiğini’ sorguluyorlar.

Osama Bin Laden’in ölümünün komplo teorilerine bir son vermesi gerekirdi. Ama Bin Laden’in ölümüne ilişkin hiçbir görsel sunulamaması ve cesedinin Umman Denizi’nde aceleyle yok edilmesi bu teorileri yeniden alevlendirdi.

BBC imzalı yapım, yeni CIA ve FBI mülakatları, önde gelen komplo teorisyenleri ve Pentagon’a çarpan Amerikan Havayolları’nın 77 sefer sayılı uçağına ait yeni kanıtla eldeki bulguları analiz ediyor ve komplo teorilerini bu kadar güçlü kılan şeyin ne olduğunu araştırıyor.

'Komplo Teorileri: 9/11 ‘10 YIL SONRA’ Salı günü saat 22.00'de NTV Belgesel Kuşağı'nda...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...