Traktör römorkunda senfoni konseri

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Balıkesir'in Edremit ilçesinde Mehmetalan köyünde bir konser verdi. Traktör römorkunda görçekleşen konseri, çevredeki 8 köyden gelen yaklaşık 8 bin kişi dinledi.

Anadolu Ajansı 19.06.2009 - 10:42

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın ''9 Köye Bir Konser Etkinliği'' çerçevesinde düzenlediği konsere, Mehmetalan, Tahtakuşlar, Yaslıçalı, Hacıaslanlar, Kavlaklar, Arıtaşı, Doyran, Kızılcukur ve Çamcı köylerinden yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Kenan Gökkaya, konser öncesinde yaptığı konuşmada, orkestralarının, milli kültür ve kimliğin temel unsurlarından olan güzel sanatlar ile insanların buluşturması noktasında mümkün olabilecek her türlü araç, gereç, yol ve yöntemi kullandığını söyledi.

"KÖYLÜNÜN AYRILMAZ PARÇASIYIZ"
Her yaş ve yerdeki insana ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Gökkaya, ''Bu sezon, 5 köy konserimiz ve 36 programımız var. Biz bu toplumun parçasıyız. Ben de bir köy çocuğuyum. Köylünün ayrılmaz bir parçasıyız. Tüm köylerdeki etkinliklerimizde, traktör kasalarını ve gaz lambalarını kullanıyoruz'' dedi.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Şefi İbrahim Yazıcı yönetimindeki konserde, Mozart'tan Aşık Veysel'e, Vivaldi'den Yunus Emre'ye birçok parça seslendirildi.

Konser süresince ressam Cahit Koççoban, Kazdağları'nın efsanesi ''Sarıkız''ın resmini çizdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...