Uludağ'da mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

Yürüyüş yaparken Bakacak bölgesinde mahsur kalan 5 kişiden 2'si kendi imkanlarıyla yerleşim alanına ulaştı. Dün gece olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verilen 3 kişiye ulaşma çalışmaları, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlamıştı. Uludağ'da mahsur kalan 3 kişi yapılan operasyon ile kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 08.01.2018 - 01:39 | Son Güncelleme : 08.01.2018 - 09:55

uludağ1.jpg

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ'da yürüyüş yaparken Bakacak bölgesinde mahsur kalan 5 kişiden 2'si kendi imkanlarıyla yerleşim alanına ulaşmıştı.

Diğer 3 kişi için ise sabah saatlerinde yeniden kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Uludağ'da mahsur kalan kişiler yapılan operasyon ile kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, oteller bölgesinden yürümeye başlayan 5 kişilik grup, Bakacak bölgesindeki bir şelaleden aşağı indikten sonra bulundukları alanda mahsur kalmıştı.

Gruptakilerin durumu telefonla jandarmaya bildirmesi üzerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri ve AFAD ekipleri, bu kişileri kurtarmak için çalışma başlatmıştı.

Mahsur kalan 5 kişiden profesyonel dağcı oldukları öğrenilen 2'sinin, kendi imkanlarıyla yerleşim alanına ulaştığı bildirildi.

Islandıkları için donma tehlikesi geçiren gruptan birinin ayağının kırıldığı öğrenildi. Mahsur kalan grubun kardan barınak yaptığı ve ısınmak için ateş yaktığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...