Ünlü rapçi Ezhel uyuşturucu kullanımını özendirmekten tutuklandı (Ömer Sercan İpekçioğlu kimdir?)

'Ezhel' adıyla tanınan rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu, sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle daha önce gözaltına alınıp ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakılmıştı. Ezhel, bir kez daha gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından dün mahkemeye çıkarılan İpekçioğlu, bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi. Avukat Fuat Etkin ise iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Haberler - İHA 25.05.2018 - 14:38

Ünlü rapçi Ezhel uyuşturucu kullanımını özendirmekten tutuklandı (Ömer Sercan İpekçioğlu kimdir?)

’de müzik sektöründe 'Ezhel' adıyla ün yapan rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu, söylediği bazı şarkılarda uyuşturucu kullanımını özendirici bulunduğu gerekçesiyle daha önce polis tarafından gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece ‘adli kontrol’ hükümleri uyarınca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

İpekçioğlu, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan takipte aynı ifade ve davranışları sergilediği gerekçesiyle iki gün önce yeniden gözaltına alındı. Polisteki sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen Ömer Sercan İpekçioğlu’nun çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

EZHEL NEDEN TUTUKLANDI? (AVUKAT YORUMU)

EZHEL'İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Avukat Fuat Etkin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Müvekkilim Ezhel sahne ismiyle bilinen Sercan İpekçioğlu, hakkındaki aynı içerikli ikinci bir soruşturma dosyasından maalesef 23.05.2018 tarihinde tutuklanmıştır. İlk soruşturma dosyasından hakkında herhangi bir tutuklama ya da adli kontrol kararı söz konusu değildir. Kaldı ki bu ilk dosyada henüz iddianame hazırlanmış ya da dava açılmış da değildir. Bu arada kaynağı belirsiz bir şekilde medya ve sosyal medyada yer alan baskın ya da operasyon yapıldığı; gibi iddialar da tamamen asılsızdır.

"İFADE VERMEYE GİTTİ, TUTUKLANDI"

Müvekkilim Emniyet Müdürlüğü'nden telefonla ifade için çağrılması üzerine ifade vermeye kendisi gitmiş, ne var ki buna rağmen hakkında tutuklama kararı verilmiştir. Röportajda belirtilen, Müvekkilimin adli kontrol şartıyla daha önce serbest bırakıldığı için ikinci defa aynı suçu işlemesi nedeniyle tutuklandığı iddiası uydurmadır.

TUTUKLULUĞA İTİRAZ

Etkin "Tutukluluğa karşı itiraz dilekçemizi bugün verdik, umuyoruz ki olumlu bir sonuç alacağız" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...