Van için New York'ta söyleyecekler

Kardeş Türküler ile Arto Tunçboyacıyan ve ud sanatçısı Ara Dinkjian'ın, 13 Kasım'da New York'ta vereceği konserin geliri Van'daki depremzedelere bağışlanacak.

Anadolu Ajansı 27.10.2011 - 11:32

Van için New York'ta söyleyecekler

Kardeş Türküler ile Grammy ödüllü müzisyen Arto Tunçboyacıyan ve ud sanatçısı Ara Dinkjian, 13 Kasım'da New York'ta Van'daki depremzedelere yardım konserinde sahne alacak.

Merkezi New York'ta bulunan ve The American Turkish Society (Amerikan Türk Cemiyeti) bünyesinde Türkiye kültür sanatının değişen yüzünü vurgulayan programlar düzenleyen Moon and Stars Project, 13 Kasım pazar günü Kardeş Türküler ile Grammy ödüllü müzisyen Arto Tunçboyacıyan ve dünyanın önde gelen ud sanatçılarından Ara Dinkjian'ı aynı sahnede buluşturan bir konser gerçekleştirecek.

The Kaufman Center'daki Merkin Concert Hall'de verilecek konserin bilet gelirleri, Van'daki depremzedelere bağışlanacak.

Anadolu, Orta Doğu ve Balkanlar'ın geleneksel enstrümanları eşliğinde Türk, Arap, Kürt, Azeri, Gürcü, Rum ve Ermeni kültürleri dahil farklı müzikal gelenekleri bir araya getiren Kardeş Türküler'e konserde, vokalde Feryal Akkaya, Fehmiye Çelik ve Vedat Yıldırım, bas gitarda Ayhan Akkaya, kemanda Tevfik Çekiç, bağlamada Barış Güney, perküsyonda Selda Öztürk ve Burcu Yankın, akordiyonda Saro Usta, perküsyon ve vokalde Arto Tunçboyacıyan, ud ve cümbüşde Ara Dinkjian eşlik edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...