Hatay'ın Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında teröristlerin açtığı ateş sonucu İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım şehit oldu. Bu haber, Antalya, Elazığ ve Kırıkkale’deki üç eve ateş düşürdü.

İlişkili Haberler


Jandarma Teğmen Ahmet Tarım'ın Alanya'da yaşayan ailesi, acı haberle sarsıldı.

Kalp hastası olduğu öğrenilen 60 yaşındaki Nevin Tarım fenalaştı. Nevin Tarım, ''Aslanım, oğlum'' şeklinde ağıt yaktı. Tarım’a sağlık ekipleri müdahale etti.

Ahmet Tarım'ın şehit olduğunu duyan kardeşleri ve akrabaları da anne Tarım'ın evine geldi.

Bir süre sonra Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney de Tarım'ın evine giderek, başsağlığı diledi.

Şehit Teğmen Tarım'ın geçen yıl Alanya'da yapılan düğünle evlendiği, eşinin 4 aylık hamile olduğu öğrenildi.

'VURULDU MU ÇOCUĞUM?'
Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya’nın şehit olduğu haberi, Elazığ Yenimahalle’de oturan ailesine verildi.

Çiftin evde olmadığı bilgisini alan askeri yetkililer, komşuların yardımıyla aile bireylerine ulaştı.

Evin önüne gelen baba Mehmet Kaya'ya, askeri yetkililer oğlunun şehit olduğu bilgisini sağlık ekipleri nezaretinde verdi.

Eşinin hemen ardından eve gelen Gülsen Kaya ise acı haberi hissederek sinir krizi geçirdi.

''Vuruldu mu çocuğum?'' diye seslenen anneye, sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti. Acılı anne, daha sonra evine çıkarıldı.

AĞABEYİ DE ASKER
Ailenin iki çocuğundan biri olan Üsteğmen Aytaç Kaya'nın bekar olduğu belirtildi. Kaya'nın ağabeyinin de askeri personel olduğu öğrenildi.

Şehit Kaya'nın geçen yaz tatilinde Elazığ'a geldiği ve Keban'a bağlı Büklümlü köyündeki bahçelerine giderek babasıyla çalıştığı kaydedildi.

‘ALLAH HAİNLERE FIRSAT VERMESİN’
Şehit olan Jandarma Komando Binbaşı Erhan Dikmen'in Kırıkkale’deki evinde de büyük yas var.

Baba Mehmet Dikmen, Kırıkkale Belediyesi'nin şehit binbaşının evinin yanına kurduğu taziye çadırında taziyeleri kabul etti.

Dikmen, ''Onların hepsi bizim evlatlarımız, hainlere Allah fırsat vermesin. Vatanını çok seviyordu. En son geçen yıl görüştüm. Daha önce Şemdinli'de görevliyken de yaralanmıştı. Genç yaşta gitti yavrum, vatan sağ olsun'' dedi.