Yağış geliyor, hava 5 derece soğuyacak

Karayele dönecek şiddetli rüzgarla birlikte sıcaklık 5 derece düşecek, İstanbul ve Ankara'da kuvvetli yağış görülecek.

10.03.2009 - 12:47

Yağış geliyor, hava 5 derece soğuyacak

Balkanlardan gelen soğuk havayla bu akşam batıda karayele dönecek rüzgar sıcaklığı 5 derece birden düşürecek. Akşam saatlerinden itibaren Marmara ve Batı Karadeniz’de karayel yönlü fırtına bekleniyor, denizciler dikkatli olmalı.

Marmara’da kuvvetli yağış bu akşam ve gece de devam edecek, başta İstanbul, Bursa ve Sakarya olmak üzere su baskınları yaşanabilir. Akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyinde Edirne, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya boyunca karayel kuvvetlenecek, hava yaklaşık 5 derece soğuyacak. Yarın ise yağış ve rüzgar hafiflerken soğuk hava devam edecek.

Yağış bu akşam İç Anadolu ve Batı Karadeniz’e ulaşacak, Bolu, Zonguldak, Kastamonu ve Ankara arasında kuvvetli görülecek yağışlar su baskınlarına neden olabilir. Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop boyunca yağış ile birlikte kuvvetli rüzgar da olacak. Hızı zaman zaman fırtınaya ulaşacak rüzgar nedeniyle çatılar uçabilir ve ağaçlar devrilebilir.

Yarından itibaren hava İç Anadolu’da da soğuyor. Haftanın ikinci yarısı tüm yurtta daha soğuk hava etkili olacak. Akdeniz’de sıcaklık 3 gün daha fazla değişmiyor.

Yarın yağışlar batıda hafifleyecek ama Karadeniz ve Doğu Anadolu’da devam edecek. Yarın sabah İstanbul ve Sakarya arasında yağış sürebilir, öğleden sonra güneş açacak.

Perşembe ve Cuma da batıda sağanak yağış bekleniyor. Cuma günü ve hafta sonu daha soğuk havanın etkili olması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...