Yarınımız için verimli kullan

Binalar nasıl verimli hale getirilir? Elektronik cihazlar nasıl kullanılmalı? Rüzgar enerjisi Türkiye için en uygun kaynak mı?Bunlar ve daha birçok soru bugün NTV'de cevaplanacak. Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle enerji verimliliğinin ve dünyanın enerji ihtiyacının detaylarıyla ele alınacağı  'Yarınımız için verimli kullan' bugün 12.00'de NTV'de.

NTV 13.01.2021 - 08:35

Yarınımız için verimli kullan

NTV, Enerji Verimliliği Haftası için bugün özel bir yayın gerçekleştirecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in de özel bir mesajla katılacağı yayında 'enerji verimliliği nasıl sağlanır, dünya enerji ihtiyacını nasıl karşılıyor, rüzgar enerjisinin faydaları, elektrikli araçların yükselişi' gibi birçok konu ele alınacak.

Enerji, yaşam döngüsünün kaynağı, evrenin hareket yasası. Varoluşla ilgili tüm önermelerin içerisinde “enerji”ye mutlaka bir gönderme var.
Enerji, insanlığın varoluş ve ilerleyiş serüveninde, doğanın koyduğu yasaların en önde geleni.

Günümüz dünyasında enerjiye sahip olmak kadar, onu sürdürülebilir konumda tutmak, verimli kullanmak da bir arayış konusu. NTV'de saat 12.00'de başlayacak özel yayının anahtar kelimesi de 'verimlilik'  olacak. Enerji tasarrufu ile enerji verimliliği arasındaki farka değinilecek. 

Yayında yer alacak konular şöyle:

-Verimlilik ve tasarrufun farkı ne?

-Dünya enerji ihtiyacını nasıl karşılıyor?

-Evde, yolda ofiste verimli tüketim

-Elektrikli cihazlar nasıl kullanılmalı?

-Sessiz ve temiz enerji kaynağı: Rüzgar

-Dünyada enerji verimliliği uygulamaları

-Elektrikli araçların yükselişi

-Kirletmeyen enerji kaynaklarına yöneliş

-Çöpten elektrik üretimi

Sayfa Yükleniyor...