'Yeraltı' söyleşileri Altyazı'da

Zeki Demirkubuz ile yeni filmi Yeraltı üzerine söyleşi ve filmin başrolündeki Engin Günaydın ile İzliyorum bu ay Altyazı'da...

29.03.2012 - 13:39

'Yeraltı' söyleşileri Altyazı'da

İstanbul Film Festivali’nde yarışacak olan Yeraltı, festival ertesinde vizyona girecek. Zeki Demirkubuz ‘insanlığın sözlüğü’ dediği Yeraltından Notlar’ı Ankaralı bir memurun hayatına uyarlama sürecini, aşağılanmaktan alınan hazzı, filmin mizah boyutunu ve daha birçok şeyi Altyazı’ya anlattı.

İZLİYORUM: ENGİN GÜNAYDIN
Yeraltı’nda Ankaralı bir memura çok başarılı bir Dostoyevskiyen ruh nakli yapan Engin Günaydın, ekran başında Peter Sellers’dan, Coen Kardeşler’den, Woody Allen’dan dem vuruyor; becerememenin, başaramamanın inceliklerini anlatıyor. Altyazı ekibinin Engin Günaydın ile yaptığı söyleşinin videosu da Nisan ayı içinde altyazi.net adresinde yayında olacak.

31. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ
Altyazı’nın kapsamlı İstanbul Film Festivali dosyasında, bu yıl çekişmeli geçecek gibi görünen Ulusal Yarışma’daki filmler, yönetmenlerin kendi ağzından okunabilir. 30 sayfalık festival dosyasında ayrıca dövüş sanatları filmlerinden oluşan Bir Çin Sinema Geleneği: Wuxia, Arap Baharı vesilesiyle hazırlanmış Devrimin Filmini Çekmek ve İKSV’nin 40. yılını kutlamak için hazırlanan Sinema ve Müzik bölümlerine yakından bakılıyor.

TAHT OYUNLARI (GAME OF THRONES)
Büyük beğeni toplayan Taht Oyunları (Game of Thrones) dizisinin ikinci sezonu yaklaşırken, politik altmetniyle dikkat çeken ilk sezon mercek altında.

ALTYAZI’da ayrıca; Liseli Polisler (21 Jump Street): Johnny Depp’i üne kavuşturan dizi 25 yıl sonra beyazperdede, Dedektif Dee ve Gizemli Alev vesilesiyle Hong Kong aksiyon sineması ve ‘wuxia’, Michael Nyman: Kameralı müzisyen, Benim Sinemalarım’da bu ay: Yusuf Kurçenli’nin anısına Karartma Geceleri, Kısa Metraj’da bu ay: Hisar Kısa Film Seçkisi 2012, Devre Dışı’nda bu ay: Maya Deren ve Fetih 1453, Sığınak (Take Shelter), Gökten Bir Uydu Düştü (Le Skylab), Nana eleştirileri ve ALTYAZI YUVARLAK MASA TARTIŞMASI: Yüzü Olmayan Gözler Les yeux sans visage, 1960) yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...